Webinář: Jak vypadá cirkulární kancelář a kdy ji můžu mít?

Na konci května se konal další ze série cirkulárních webinářů, tentokrát zaměřený především na firmy, které se začínají s tématy spojenými s cirkulární ekonomikou teprve seznamovat. A případně tápou, kde vlastně začít. Odpovědí na tuto otázku mohou být cirkulární kanceláře. Proč představují budoucnost a kde při jejich zřizování vlastně začít, to jsme rozebrala Laura Mitroliosová i Institutu Cirkulární ekonomiky.

Společně s odborníkem na problematiku cirkulárních kanceláří Laurou Mitriliosovou se na webináři toto téma otevřelo. V tomto cyklu edukačních webinářů o cirkulární ekonomice se zaměřila  zejména na změny, které mohou udělat samy firmy z pozice svého fungování.

Hodinový přednáškový blok se věnoval především tomu, jak mohou kancelářské budovy postupně přecházet na cirkulární kolej. Od odpadů, přes vodu, energie, stravu a až po dopravu. Rozebrány byly všechny tyto aspekty a vysvětleno, proč by firmy měly přemýšlet nad vlastní cirkulární kanceláři. Demonstrace činností samozřejmě nejlépe probíhá na konkrétních úspěšných příkladech z praxe, a ani účastníci tohoto webináře o ni nebyli připraveni. Seznámili se s projekty fungujícími u nás i v zahraničí. Skvelým příkladem v Česku je pilotní projekt Institut Cirkulární ekonomiky  pro Spielberk Office Brno, českého developera CTP Invest, která vyustila v komplexní studií materiálových toků v kancelářeským komplexu s 5000 zaměstnanci. U našich slovenských sousedů se může cirkulárním fungováním pochlubit třeba prezidentský palác.

Pokud Vás zajímá kompletní prezentace Jak vypadá cirkulární kancelář, můžete si ji stáhnout zde.