BUZZ Talks: Closing the Loop

Další díl série BUZZ Talks v Kampusu Hybernská máme za sebou. Setkání proběhlo v úterý 5. 3. a nabídlo všem zúčastněným něco navíc. Kromě pravidelné diskuze s experty byl promítán první film o cirkulární ekonomice – Closing the loop.

První celovečerní dokument představil inovativní příklady ze světa cirkulární ekonomiky, která zásadně mění náš stávající systém zacházení se zdroji. Příběhem nás provedli odborníci na globální udržitelnost Prof. Dr. Wayne Visser a Ehlers Sheldon. Ti zároveň upozornili na fakt, že se dnes bohužel z pracně vytěžených surovin vytváří produkty s nízkou životností, a to jen proto, aby nakonec skončily na skládce nebo ve spalovně. Promítání následně iniciovalo disk uzi nejen nad základní otázkou, co pro změnu tohoto stavu může udělat cirkulární ekonomika, ale otevřelo také debatu týkající se priority prevence vzniku odpadu, současných cirkulárních trendů či toho, kde účastníci aktuálně vidí bariéru přechodu k cirkulární ekonomice.

Své názory, úvahy a příklady z praxe tentokrát prezentovali experti z různých oblastí ekonomiky. Debaty se zúčastnil Vojtěch Vosecký, zástupce Institutu Cirkulární Ekonomiky, který byl diváky zahlcen dotazy na samotný institut, jeho aktivity i nové projekty. O své zkušenosti z praxe se podělili i zástupci soukromého sektoru – Roman Bojko, manažer pro udržitelný rozvoj ze společnosti IKEA Česká republika nebo Eva Neudertová, specialistka na zelená řešení společnosti SKANSKA ČR. Oba představili také poslední cirkulární trendy z oblasti své specializace.

Těšíme se na další setkání.